VERİ ANALİTİĞİ & BÜYÜK VERİ

Mayıs, 2020

2020sal12May14:0015:00VERİ ANALİTİĞİ & BÜYÜK VERİDOÇ. DR. AHMET SAYAR İLE14:00 - 15:00

etkinlik detayları

Doç. Dr. Ahmet SAYAR’In sunumuyla…

Veri Analitiği & Büyük Veri Webinarı

Webinar İçeriğimiz:

•Büyük Veri Nedir ve Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

•Etkilediği ve Etkilendiği Diğer Alanlar

•DIKW Piramidi

•Büyük Veri Analitiği;
–  Büyük veri kaynakları
–  Büyük veri ön-işlenmesi
–  Büyük veri depolanması ve yönetilmesi
–  NoSQL

•Büyük Veri İşleme Platformları

•Büyük Veri ile İlgili Çalışmalar

•Veri Bilimi


Konuşmacı:

Doç. Dr. Ahmet SAYAR 

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesidir. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliği’nden lisans, Syracuse University Bilgisayar Bilimleri’nden yüksek lisans ve Indiana University Bilgisayar Bilimleri’nden de doktora derecelerini almıştır.

Güncel çalışma alanları dağıtık sistemler, veri bilimi, büyük veriveri yoğun hesaplama, coğrafi bilgi sistemleri ve akıllı trafik sistemleridir. Son yıllarda Kocaeli Üniversitesi’nde Dağıtık SistemlerAlgoritmaOtomata Teorisi ve Nesneye Yönelik Programlama derslerini öğretmektedir.

Türkiye’de İstanbul Gaz Dağıtım Şirketi’nde (İGDAŞ), Amerika’da Los Alamos National Lab (LANL) ve NASA Jet Propulsion Lab’larında (JPL) çalışmıştır. Amerikan Ulusal Bilim Fonu (NSF), TUBITAK ve BAP gibi kurumlar tarafından desteklenmiş 20’dan fazla projede araştırmacı/yürütücü/danışman olarak yer almış ve bu çalışmalardan kaynaklı kitap, 15 kitap bölümü dâhil 200’den fazla akademik yayın yapmıştır. TÜBİTAK TEYDEB’de danışma kurulu üyeliği, KOSGEB’de Ar-Ge projeleri değerlendirme kurulu üyeliği ve Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Halen aktif olarak Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde öğretim üyesi ve yine aynı üniversitede Öğrenci İşleri Daire başkanı olarak görev yapmaktadır.


Tarih: 12 Mayıs 2020 Salı

Saat: 14.00-15.00 saatleri arasında

Zoom ile gerçekleşecektir.

Katılımınızı bekliyoruz…

Daha

zaman

(Salı) 14:00 - 15:00

Leave a Reply

X