TEKNİK DOKÜMANTASYONDA ULUSLARASI STANDART – S1000D

Aralık, 2020

2020çar23Ara15:0016:00TEKNİK DOKÜMANTASYONDA ULUSLARASI STANDART - S1000DLEVENT YALÇINKAYA İLE15:00 - 16:00(GMT-11:00) View in my time

etkinlik detayları

Levent Yalçınkaya’nın sunumuyla…

Teknik Dokümantasyonda Uluslararası Standar – S1000D Nedir?

Bir sistem veya cihazın, üretiminden sonra elden çıkarılana kadar, yani ömür devri boyunca, tasarlanan performansta çalışması için en önemli öğelerden biri teknik dokümantasyondur.

Bu doküman sayesinde son kullanıcılar, ürünü verimli bir şekilde işletebilir, bakım ve idamesini yapabilir. Üründen istenen verim ancak bu sayede alınabilir. Yoksa ürün ne kadar mükemmel olursa olsun, işletme ve bakım için gerekli bilgileri son kullanıcımıza aktaramazsak, ürün ömrü boyunca istenen performans sağlanamaz veya ürün normal ömründen çok önce hizmet dışına çıkar.

Son kullanıcıya bilgilerin eksiksiz aktarılması veya alt yüklenici, yüklenici arasındaki veri transferlerinin eksiksiz olması için teknik dokümanın belirli ve yeterli bir içerik ile ve standart bilgi yapısında hazırlanması gereklidir. Bu şartları sağlayan ve dünyada kabul görmüş standart S1000D spesifikasyonudur.


Konuşmacı:

Levent Yalçınkaya

1986 yılında Deniz Harp Okulu’ndan, Yöneylem Araştırma/Yönetim dalını tamamlayarak mezun olmuştur. Muhtelif deniz görevlerinin ardından, 1990 yılında ODTÜ’de Bilgisayar Mühendisliği Temel Eğitimini almış, 2000 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde, Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisansını tamamlamış ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda çeşitli kademelerde görev yapmıştır.

2010 yılından itibaren Viya Lojistik Mühendislik ve Bilişim Teknolojileri şirketinde Kurucu Ortak ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

S1000D (International specification for technical publications) komitesi altında Defense Interest Group (DIG) çalışma grubunda Türkiye adına gözlemci üye ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) bünyesinde, Ömür Devri Yönetim Platformu şemsiyesinde kurulan AÇG 2.3 (Alt Çalışma Grubu) Teknik Yayın Ekip Liderliğini yürütmektedir.


23 Aralık 2020 – Çarşamba    |     15.00 – 16.00


• Ücretsizdir.

• Program sonunda sertifika verilmeyecektir.

• Sunum Türkçe yapılacaktır.

• Kaydınızı tamamladıktan sonra zoom linkine ulaşabilirsiniz.

• Kayıt için tıklayınız.

Daha

zaman

(Çarşamba) 15:00 - 16:00(GMT-11:00) View in my time

Leave a Reply

X