AR-GE’DE PATENT

Ekim, 2020

2020sal27Eki14:0015:30AR-GE'DE PATENTEMRAH ÖZKAYA İLE14:00 - 15:30

etkinlik detayları

Emrah ÖZKAYA’nın sunumuyla…

Ar-Ge’de Patent Webinarı

Konuşmacı:

Emrah ÖZKAYA

2001 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2002-2003 yılları arasında Galsan Plastik A.Ş.’de Üretim Mühendisi olarak görev almıştır. 2004 yılında Ankara Patent Bürosu Ltd. Şti’nde Patent Mühendisi olarak göreve başlamış, 2006 yılında Birim Yöneticisi olmuştur. 2007 yılında Koç Holding Hukuk Müşavirliği bünyesinde Fikri Haklar Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Koç Holding şirketlerinin yurtiçi ve yurtdışı fikri haklar portföyünün yönetiminde ve fikri haklar yönetim sisteminin kurulmasında aktif rol oynamıştır. 2007-2009 yılları arasında, Koç Teknoloji Kurulu ve TÜSİAD Fikri Haklar Çalışma Grubu aktif üyesi olarak görev yapmıştır. 2005 yılından itibaren Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde kayıtlı marka ve patent vekili ve Patent ve Marka Vekilleri Derneği üyesidir.

Koç Holding Grup şirketleri başta olmak üzere, birçok şirkette ve Üniversitelerde fikri haklar konularında eğitimler vermiştir.

Yurt dışı ve yurt içinde birçok toplantı, seminer, sempozyum, konferans, eğitim vs. katıldığı gibi kendisi de özellikle Uygulamalı Patent Teknik Eğitimi vermektedir. Fikri ve Sınai haklar konusunda engin bir bilgiye sahip olması nedeni ile sayısız tarifname ve teknik rapora imza atmış, yurt içi ve yurt dışı marka, patent, endüstriyel tasarım ve faydalı model konularında başvuruları gerçekleştirip tescil ile sonuçlandırmıştır. Üniversitelere, Öğretim görevlilerine, öğrencilere ve büyük firmaların arge, mühendis-teknik kadroya patent teknik eğitimi genelinde interaktif olarak buluş kavramının yorumu, buluşların yeniliğine ilişkin ön araştırma teknikleri ve ön araştırma raporlarının hazırlanması, tarifname, istemler ve teknik resimlerin hazırlanması, patent okuma-yorumlama, Resmi kurumların hazırladığı araştırma/inceleme raporlarının değerlendirilmesi, araştırma/inceleme raporlarına cevap hazırlanması, ulusal ve uluslararası uygulamalar ve benzeri konularda sayısız eğitim vermiştir ve halen yoğun bir şekilde eğitim vermeye devam etmektedir.

Halen Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.


Tarih: 27 Ekim 2020 Salı

Saat: 14.00-15.30 saatleri arasında

Zoom ile gerçekleşecektir.

Katılımınızı bekliyoruz…


Kayıt için tıklayınız: https://docs.google.com/forms/u/1/d/e/1FAIpQLSdxMD5IaAwWtmPIfbL-RJXGjSVGVE3Yqh01a8WS_ankE27uPQ/viewform?usp=send_form


Daha

zaman

(Salı) 14:00 - 15:30

Leave a Reply

X